Instagram Seviye Özelliği Nedir?

Instaram günden güne gelişerek kullanıcılarına sürekli yenilenmiş özellikler sunmaktadır. Seviye özelliği de bunlardan biridir. Kullanıcılar Instagram seviye özelliği nedir? Sorusunun yanıtlanması özelliğin neden kullanılması gerektiğini de açığa çıkaracaktır. Çünkü yeni gelen özelliklere herkesin bir anda alışması ve kolay şekilde kullanması bazen mümkün olamayabilir. Bu yüzden de ilk olarak özelliklerin ne olduğunu bilmek gerekmektedir.

Instagram Seviye Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram seviye özelliği kamera konumu için bir gösterge olan Instagram hikayeler bölümündeki kamera efektlerinin özelliğidir. Yani profesyonel makinede ve kamera kullanımına benzemektedir. Seviye özelliği sayesinde kamera üzerinde yer alan çekim pozisyonu dengelenmektedir. Bu özelliğin gelmesi ile kullanıcılar hikaye paylaşımlarında veya video paylaşımlarında gönderiler mükemmel görünecek ve konum sabitlenmesi daha kolay olacaktır.

Instagram seviye özelliğini her cihazda kullanmak mümkündür. Peki Instagram seviye özelliği nasıl kullanılır? Instagram Story ekleme bölümüne dokunarak seviye özelliğini bulup üzerine dokunmalısınız. Daha sonra kamera denge konum göstergesi görünecektir. Kamera konumunun dengeli olduğunu göstermekte olan turuncu renk görünene dek sağa sola telefonu eğmelisiniz. Dengeli tutmak için bir videoyu kayda almalısınız. Son olarak da videoyu storyinizde paylaşabilirsiniz.

Instagram Seviye Özelliği Avantajları Nelerdir?

Instagram seviye özelliği ile kaçıncı seviyede olduğunuz belirlenecektir. Klasik hikaye paylaşımlardan öteye geçerek birbirinden estetik olan ve güzel görünüm sağlayan paylaşımlar elde edebilirsiniz. Daha güzel estetik efektler ile mükemmel paylaşımlar yapabilirsiniz. Instagram seviye özelliği avantajları rakip işletme hesaplarından daha farklı olmanızı sağlamaktadır. Paylaşımlarınızın daha özgün ve yaratıcı olmasını sağlamaktadır.

Daha fazla takipçi kazanmak ve onların dikkatini çekmek noktasında da yardımcı olacaktır. Keşfette yer alarak birçok kişiye hitap edebilirsiniz. Hem daha popüler olmanız hem de daha fazla takipçiye ulaşmanız için daha estik hikayeler paylaşmak önemlidir.

Instagram uygulaması ile her fırsatta yeni özelliklere ve daha birçok akıma ayak uydurulmaktadır. Ayrıca uygulamanın kalitesini de artıran bu özellikler ile uygulamanın çok fazla kullanılması amaçlanmaktadır. Bunları kullanmak için Instagram seviye özelliği nedir? Gibi sorulara yanıt almak yapılacak ilk iş olarak belirlenmektedir.